Teresa Rosati

Debiut projektancki, który miał miejsce w warszawskiej Galerii "Zachęta" w listopadzie 1998 roku okazał się wielkim sukcesem, po którym Teresa Rosati zdecydowała się otworzyć własne Studio Mody Teresa Rosati. Swoje kolejne kolekcje, stroje głównie 16.gifkoktajlowe i wieczorowe, produkowała w bardzo krótkich seriach i prezentowała w kolejnych latach w takich renomowanych miejscach jak Warszawskie Łazienki, czy Teatr Wielki. Dwukrotnie reprezentowała Polskę na Międzynarodowych Targach Mody w Lipsku, największej tego typu imprezie w Europie Środkowo-Wschodniej. We wrześniu 1999 roku Teresa Rosati została zaproszona - jako jedyna polska projektantka - do reprezentowania mody polskiej w czasie Wielkiej Gali Mody Włoskiej, Niemieckiej i Polskiej w Eisenach w Niemczech. Ponadto, dwukrotnie prezentowała swoje kolekcje podczas Gali Mody Polskiej: 2000 Martini Gala Mody i 2002 Renault Gala Mody. Natomiast w 2000 roku w ramach dni polskich w Atenach reprezentowała Polskę na pokazie, który odbył się dla dużej widowni z udziałem korpusu dyplomatycznego. Pokaz kolekcji promującej polski jedwab, polskie wykonanie i polską projektantkę był po raz kolejny ogromnym sukcesem.

Pierwszorzędna jakość tkanin i elegancki krój nawiązujący do najnowszych światowych trendów ugruntowały jej pozycję jako czołowego polskiego projektanta "haute couture". Potwierdzeniem tej pozycji stało się otrzymanie w maju 2000 roku przez Teresę Rosati prestiżowej nagrody "Złoty Wieszak", przyznawanej corocznie przez Telewizję Polską za elegancję, szyk i perfekcję wykonanych kolekcji autorskich. Teresa Rosati znalazła się również w gronie 100 najwybitniejszych Polek roku 2000, wybieranych rokrocznie przez czytelniczki miesięcznika "Pani". Została także kilkakrotnie wyróżniona miejscem wśród pięćdziesięciu Najbardziej Wpływowych Kobiet w Polsce, wyłonionych przez rzeczników prasowych instytucji finansowych oraz dziennikarzy 17.gif"Home&Market", "Gazety Finansowej" i "Gentlemana" W 2001 przyznano jej tytuł Businesswoman Roku za osiągnięcia w kreowaniu mody i przejście trudnej drogi do sukcesu, a w 2003 otrzymując tytuł "Kobiety Wybitnej" została włączona w poczet członkiń Business Centre Club. W 2001 Teresa Rosati uczestniczyła w Międzynarodowych Targach w Poznaniu na zaproszenie organizatorów jako gość specjalny Poznańskiego Tygodnia Mody. W maju 2002 roku została zaproszona przez Telewizję Polską do reprezentowania mody polskiej podczas obchodów 300-lecia Sankt Petersburga. Kolekcja Teresy Rosati została dwukrotnie pokazana w ramach imprezy Warszawa Sankt Petersburgowi, w tym dla korpusu dyplomatycznego akredytowanego w Rosji.

W listopadzie 2003 r. Teresa Rosati zaprezentowała swoją kolejną kolekcję: zatytułowaną: "Moda i Film-wzajemne inspiracje". Przewodnią myślą tego wydarzenia było wzajemne przenikanie się świata mody i filmu. Film będący inspiracją dla wielkich kreatorów mody, zainspirował również Teresę Rosati. W grudniu 2003 r. kolekcja pt. "Moda i Film - wzajemne inspiracje" została zaprezentowana w Paryżu na specjalnie zorganizowanym pokazie dla korpusu dyplomatycznego akredytowanego we Francji.

Prezentacja w Teatrze Wielkim prac Teresy Rosati zatytułowana "Wszystkie kolory Europy " All the Colours of Europe" to zapis obrazów z przeszłości z wakacyjnych wyjazdów z czasów dzieciństwa i młodości (ludowe hafty, polskie stroje ludowe) oraz doświadczeniom z licznych podróży po świecie. Jest w nich wszystko: siła tradycji, wyrazista tożsamość poszczególnych narodów, bogactwo kolorów i indywidualne spojrzenie projektantki.

W grudniu 2005 roku jako gość honorowy tradycyjnego pokazu włoskich domów mody organizowanego przez mediolańska Akademię Mody Teresa Rosati zaprezentowała część kolekcji "Wszystkie kolory Europy".

W lutym 2006 roku odbyła się premiera nowej linii młodzieżowej, którą nazwała "For Weronika".

Tytuł ostatniej kolekcji na rok 2007/2008 "La Dolce Vita" nawiązywał do mody lat 60-tych i 70-tych. Do stworzenia kolekcji pod tym właśnie tytułem zainspirował Teresę Rosati film Federico Felliniego z początku lat 60-tych, który zainicjował bardzo liberalne ukazanie kobiety wyzwolonej, powabnej co przejawiało się szczególnie w modzie tamtych lat. W katolickich Włoszech ukazanie się filmu "La Dolce Vita" uznano za kontrowersyjny ale stał się on przełomowym momentem w wyeksponowaniu kobiecego ciała i wdzięku, w filmach europejskich.

Kolekcje Teresy Rosati zarówno linie klasyczna jak i For Weronika są wykonane z najwyższej jakości tkanin włoskich, francuskich, angielskich i hiszpańskich, głównie jedwabi w postaci szyfonu, satyny, żakardu, koronki, szantungu i krepy. Jej domeną jest moda stworzona na szczególne okazje: koktajlowe i wieczorowe, dzienne śluby i przyjęcia ślubne, komunie i przyjęcia komunijne, przyjęcia ogrodowe, biznesowe - oraz przyjęcia oficjalne i dyplomatyczne, wymagające dostosowania się do znajomości zasad protokołu dyplomatycznego i oficjalnego. Różnorodność form, tkanin i kolorów w obu liniach daje możliwość każdej kobiecie wyboru kreacji odpowiadającej jej osobowości, typowi urody i okoliczności. Oprócz gotowych kolekcji w rozmiarach 34 - 44, które można nabyć w salonie firmowym w Galerii Mokotów Teresa Rosati realizuje indywidualne projekty i zamówienia na każdą sylwetkę. Projektantka znana jest z udziału w licznych akcjach charytatywnych organizowanych przez wiele fundacji powołanych na rzecz pomocy dzieciom.

Źródło

Studencka Marka

odpowiedz na wszystkie pytaniaW ciągu ostatnich 30 dni zagłosowano (przeliczam) razy w naszych ankietach
Polityka Prywatności