Casual Friday

Praca na wysoko pozycjonowanym stanowisku wymaga odpowiedniego wyglądu. Istnieją zawody w których to garnitur jest strojem służbowym, a przez to codziennym. Jednak nawet tzw. białe kołnierzyki mają swój dzień wytchnienia - a jest nim casual friday.

Pracownicy banków, korporacji, personel zarządzający - wszyscy oni dzień w dzień stawiają się do pracy pod krawatem. Nieśmiertelne zestawienie garnituru z koszulą i krawatem (w możliwie stonowanych kolorach) choć ma swój urok - szybko się nudzi i rzadko kiedy jest naprawdę wygodne. Dlatego też, w niemal wszystkich instytucjach, w których obowiązuje dress code wprowadzono tzw. casual friday. Jest to dzień, w którym panuje dość duża, jak na biurowe standardy, dowolność w doborze stroju. Dość duża - ale nie całkowita. Latem zapominamy o bermudach i klapkach, zimą o ciepłej sportowej bluzie.
Stroje mają być casualowe, ale na swój sposób eleganckie.

Zamiast garniturowych spodni można włożyć dżinsy, czy sztruksy. Najlepiej jeśli są to modele klasyczne, pozbawione modnych efektów vintage. W sztruksach i spodniach typu canvas 11.gifnajbezpieczniejsze będą odcienie brązu i beżu, a w jeansach idealny będzie klasyczny denim. Nawet jeśli jest się miłośnikiem najnowszych trendów nakazujących nosić spodnie z charakterystycznymi przeszyciami, efektami sprania czy kolorowymi nitami - lepiej swoją modową pasję zachować na weekend.
 
Królami casualowych piątków są polówki, takie jak znajdziemy w wiosennych propozycjach Pelo, blezery czy podkoszulki. Odpowiedni dobrane, wykonane z najwyższej jakości tkanin z powodzeniem zastąpią marynarkę od garnituru.

Mniej odważnym panom można polecić marynarkę casualową. Podobnie jak w przypadku spodni warto tu postawić na modele sztruksowe lub tweedowe - zasada jest wówczas jedna - spodnie powinny się różnić od marynarki kolorem i fakturą. Komplety 10.gifidentycznych spodni i marynarki dżinsowej są popularne w modzie damskiej, w męskiej natomiast się nie sprawdzają. Podobnie jak w przypadku spodni królują tu stonowane barwy - brązu, beżu, oliwkowe, a także odcienie szarości. Warto zapoznać się z casualową ofertą firmy Digel, gdzie znajdziemy nie tylko ciekawe marynarki casualowe, ale i jeansy czy szale.

Casual Friday to święto mody nieformalnej, ale nie weekendowej czy sportowej. Warto także pamiętać, że i tego dnia strój pracownika powinien świadczyć o pozycji firmy. Lepiej więc skorzystać z oferty renomowanych firm niż skusić się na założenie byle czego. W casualowy piątek lepiej też zapomnieć o ekstrawagancji. Na nią przyjdzie czas w sobotę.

Źródło


Studencka Marka

odpowiedz na wszystkie pytaniaW ciągu ostatnich 30 dni zagłosowano (przeliczam) razy w naszych ankietach
Polityka Prywatności